Obecně prospěšná společnost Dotek

ID datové schránky: 5y59v6u

Certifikované pracoviště
Bazální stimulace

naší patronkou je
PhDr. Karolína Friedlová

Spolupracujeme s:

B7

00001

_DSC1665Je nám ctí, že jsme se díky INSTITUTU BAZÁLNÍ STIMULACE mohli stát součástí rodiny neziskových organizací podpořených v rámci veřejné sbírky na dobročinné účely Každý metr pomáhá“.

 

Každý metr pomáhá je charitativní akce, která poprvé proběhla v roce 2011 v průběhu 2. ročníku horského závodu Beskydská sedmička.  Nápad uspořádat v rámci závodu dobročinný projekt se zrodil v hlavě pořadale a ředitele závodu Libora Uhra s cílem podpořit ty, kteří se nemohou pohybovat nebo žít plnohodnotným životem z důvodů mentálních nebo tělesných handicapů.

Dnes je proto již tradičně v cílovém prostoru na náměstí Míru ve Frenštátu pod Radhoštěm umístěna na vrcholu 5m vysoké pyramidy připomínající model hory K2 kasička, do které můžou závodníci a návštěvníci přispět podle svého uvážení.

BESKYDSKÁ SEDMIČKA OPĚT PODALA POMOCNOU RUKU

Beskydská sedmička 2014

Pro nás v Doteku premiérový ročník byl spojen s očekáváním  i mírnou nervozitou jak pro účastníky přímo na trati, na které čekala nepředstavitelná vzdálenost 90 kilometrů s převýšením přes 5000 metrů, tak pro pomocníky v cíli, kteří do pozdních nočních hodin vítali závodníky, jež zdolali trať v časovém limitu 30 hodin, a byli tak svědky nádherných a silných emocí.

Stejně jako v předchozích ročnících i letos extrémní přechod Beskyd nedokončil každý třetí závodník, do cíle jich nedošlo 941 z celkového počtu 2 819.

 

Nasát atmosféru přímo ze závodu můžete ve videu natočeném závodníky, kteří běželi za Dotek.

 

 

 

 

Beskydská sedmička 2015

IMG_1242Pro Dotek již druhý ročník Beskydské sedmičky se opět nesl v duchu závodním i organizačním.

Kdo nezažije, nepochopí.

Na start v Třinci se již po druhé postavily dva týmy nesoucí název DOTEK. Jeden v kategorii sport, druhý hobby. Po loňské premiéře již většina závodníků z týmů věděla, co je čeká. Tedy hlavně že: Lysá není půlka, výstup na Smrk se většinou nezapomíná a na cestu z Čeladné se člověk už fakt musí přemlouvat. O to víc se může těšit na teplou polévku a salám na Pustevnách. Dilema zda Ráztoka ano či ne není až tak podstatné. A že Javorník vypadá sice jako kopeček, nicméně cíl je stále na kilometry daleko.

I když se nakonec ani jednomu z týmů nepodařilo pokořit hranici 20 hodin, byl pocit v cíli po zásluze radostný a cesta dekorovaná nádhernou, ručně vyrobenou šerpou stála zato.

 

 

 

 

 

Beskydská sedmička 2016

První zářijový víkend jsme se již potřetí zúčastnili extrémního ultramaratonu přes beskydské vrcholy, abychom podpořili závodníky i organizátory. Součástí tohoto závodu je i charitativní akce Každý metr pomáhá, která již potřetí podpořila společnost Dotek.

Velký dík za tento počin patří jak PhDr. Karolíně Friedlové z Institutu bazální stimulace, tak hlavnímu pořadateli Liboru Uherovi a všem, kteří se akce zúčastnili a jakýmkoliv způsobem pomohli.

06092016 024

 

 

 

Pojďme to zkusit společně. My umíme s láskou pečovat, vy nás můžete podpořit. DĚKUJEME

Mediální partner:

Partneři:

Jsme členy:

Sociální sítě: